У 8 турі аматорського Чемпіонату України, матчі якого відбулися у неділю, 10 жовтня, команди з Рівненської області зустрічалися з повпредами Львівської. ОДЕК в Оржеві здобув перемогу в поєдинку проти підмонастирського “Фенікса”, а “Маяк” у гостях ледве не обіграв “Юність” (Верхня/Нижня Білка), одного з фаворитів Групи 1.

Звіт про поєдинки від прес-служби Львівської асоціації футболу:

ОДЕК (Оржів) – «Фенікс» (Підмонастир) 2:1

Голи: Апанчук (4); Семенчук (47) – Багдай (53).
ОДЕК: Вертей Владислав, Дерман Максим, Кадепський Юрій, Мучак Іван, Фесенко Андрій, Кошка Олег, Семенчук Владислав (Антонюк Іван, 68), Трофімчук Михайло (Савицький Роман, 75), Брикса Віталій (Шахраюк Олег, 65), Апанчук Андрій (Ніколайчук Олександр, 76), Коляда Микола (Ящук Вадим, 90+2)
«Фенікс»: Литвин Назар (Дяків Остап-Михайло, 78), Бариляк Руслан, Заліпа Юрій (Білий Олег, 65), Радюк Тарас, Багдай Роман, Полюга Віталій, Гриб Андрій (Протасенко Андрій, 47), Репета Юрій, Деревльов Костянтин (Салюк Сергій, 75), Борик Андрій, Фещук Максим (Вандьо Остап, 34)

Вже на старті поєдинку незлагоджені дії оборонців колективу з Підмонастиря призвели до того, що Андрій Апанчук із меж воротарського майданчика спрямував кулястого повз Назара Литвина – 1:0.

У дебюті другого тайму господарі подвоїли свою перевагу: Владислав Семенчук отримав передачу від партнера, вбіг у володіння суперника і розрядив гармату з лівого краю штрафної площі – 2:0.

Невдовзі підмонастирці скоротили відставання в рахунку: на 53-ій хвилині гри Віталій Полюга переадресував м’яч Роману Багдаю, який із району півкола карного майданчика красиво пробив у «дев’ятку» – 2:1.

«Юність» (Верхня/Нижня Білка) – «Маяк» (Сарни) 2:2

Голи: Панасюк (33 з пен.) – Корнійчук (6); Тимошицький А. (22, автогол); Жданюк (28).
«Юність»: Жук Андрій, Занько Максим (Гаврушко Іван, 46), Грось Остап, Білий Роман, Фляк Юрій, Лебеденко Андрій, Теплий Віталій-Дмитро (Богданов Микола, 46), Гордійчук Павло (Гладкий Володимир, 76), Набізада Омар (Равлик Віталій, 76), Войтович Володимир (Іванченко Богдан, 60), Панасюк Олег (Шарабура Микита, 85)
«Маяк»: Тимошицький Андрій, Тимошицький Сергій, Носарєв Ігор, Якимчук Роман, Царьов Вадим, Василечко Олег, Шуляк Юрій, Багінський Марк (Козяр Леонід, 73), Корнійчук Анатолій (Жданюк Олександр, 76), Хлібович Ігор (Прокопчук Денис, 90+3), Жданюк Сергій

Усі голи було забито до перерви. Вже на 6-ій хвилині гри гості вийшли вперед: після вкидання з аута м’яч у штрафній площі «Юності» пострибав на головах гравців й опинився в Анатолія Корнійчука, який потужно вистрілив у дальню «дев’ятку» – 0:1. У середині першого тайму Олег Панасюк пробив, кулястий від стійки відлетів у спину голкіперу Андрію Тимошицькому й опинився в сітці – 1:1.

Невдовзі Сергій Жданюк зі штрафного з 30-ти метрів красиво поцілив у верхній кут воріт – 1:2. На 32-ій хвилині кулятий у штрафній площі влучив у руку Вадиму Царьову – арбітр призначив пенальті у ворота «Маяка». Вирок з 11-метрової позначки впевнено виконав Олег Панасюк – 2:2.

8 ТУР
10.10 (неділя) ОДЕК – Фенікс

16.00. Стадіон ОДЕК (Оржів), 300 глядачів

Голи: Апанчук (4),Семенчук (47) – Багдай (53)

10.10 (неділя) Прикарпаття-Тепловик – Довбуш

15.00. Стадіон Гірка (Івано-Франківськ), 150 глядачів

Гол: Багрій 62)

10.10 (неділя) Юність – Маяк

15.00. Стадіон Юність (Нижня Білка), 200 глядачів

Голи: Панасюк (+33) – Корнійчук (6), Тимошицький А. (А22), Жданюк С. (28)

10.10 (неділя) Нива – Ураган

16.00. Стадіон Колос (Теребовля), 200 глядачів

Гол: Коржук (65)

10.10 (неділя) Локомотив – Агрон

16.30. Стадіон Локомотив (Київ), 300 глядачів

Голи: Чайка (64), Романюк Б. (+73) – Білик (32, 49), Мельник (40), Червонецький (84)

Звіт про матчі 8 туру в Групі 1 від Артура Валерка, портал SportArena:

• Прикарпаття-Тепловик (Івано-Франківськ) – Довбуш (Чернівці) – 1:0 (0:0)
  • Гол: Багрій, 62

Прикарпаття-Тепловик: Барасюк, Пархуць, Новицький, Дубей (Тринчук, 46), Лабич, Михальчук (Багрій, 46), Данищук, Ю.Радульський, Веприк©, Титов, Крамар (Дмитрук, 89). Запасні: Бобинець, Соколенко, Лесів, Василів. Головний тренер: Віктор Данищук.

Довбуш: Степаненко, Рудич©, Стрільчук, Найко, Давидюк, Бобик, Тодорович (Андрієць, 77), Масікевич, Шишигін, Мельник (Тодощук, 66), Львов. Запасні: Мельничук, Малик. Головний тренер: Віталій Куниця.

• 15:00; 10.10.2021. Івано-Франківськ. Стадіон “Гірка”. 150 глядачів; поле 3; +13С
  • Суддя: Кузик Олег (Львівська обл.)
  • Попередження: Пархуць, 75, Масікевич, 88

Дві молоді команди зустрічалися на «Гірці», і мало того, що вони були по сусідству в турнірній таблиці, так ще й у плані комплектації схожі – багато місцевої молоді. Трішки досвідченішими були якраз гості – і тому, що мали в складі кількох старших гравців, включаючи таких, хто пограв на вищому рівні (як захисник Найко Шишигін, Степаненко), і тому, що Прикарпаття-Тепловик ‒ дебютант змагань, а Довбиш уже пограв тут і освоївся.

Тим не менш, виграли якраз господарі. Все вирішив гол у другому таймі. Тодорович сфолив проти Титова на досить поважній відстані від воріт, досвідчений Веприк подав штрафний, а Ярослав Багрій замкнув його головою ‒ 1:0 на 62-й хвилині. Завдяки цій перемозі Прикарпаття-Тепловик обходить Довбуш у турнірній таблиці.

Герой матчу – Олег Веприк (Прикарпаття-Тепловик)

Щоб вирівняти свою малодосвідчену команду з суперником, у складі якого гравців шість пограли на вищому рівні, господарі випустили на поле одночасно граючого головного тренера Данищука та його помічника Веприка. Олег зв’язував ланки прикарпатців, активно брав участь у комбінаційній грі та взяв участь у вирішальній гольовій ситуації.

• Юність (Верхня-Нижня Білка) – Маяк (Сарни) – 2:2 (2:2)
  • Голи: А.Тимошицький, 22 (а/г), Панасюк, 33 (пен.) – Корнійчук, 6, С.Жданюк, 28

Юність: Жук, Занько (Гаврушко, 46), Білий, Грось, Фляк, Лебеденко, Теплий (Богданов, 46), Гордійчук© (Гладкий, 76), Набізада (Равлик, 76), Войтович (Іванченко, 60), Панасюк (Шарабура, 85). Запасний: Бунда. Головний тренер: Богдан Костик.

Маяк: А.Тимошицький, Якимчук, С.Тимошицький, Носарєв©, Царьов, Василечко, Шуляк, Багінський (Козяр, 73), Корнійчук (О.Жданюк, 76), Хлібович (Прокопчук, 90+3), С.Жданюк. Запасні: Фокін, Криницький. Головний тренер: Олександр Полончук.

• 15:00; 10.10.2021. Нижня Білка. Стадіон “Юність”. 200 глядачів; поле 3; +13С
  • Суддя: Трач Артем (Тернопіль)
  • Попередження: Лебеденко, 27, Царьов, 32, Жук, 64

Хоча господарі – напевно, фаворит №1 турніру, цього сезону конкурентний рівень Групи 1 дуже підріс, і очки даються Юності непросто. Ось і в домашньому матчі з дебютантом турніру Маяком білчанам довелося двічі відіграватися. Здавалося, гра виходила, вже в дебюті потенційно гольовий простріл вистеляв Панасюк, натомість при першій же нагоді гості з Рівненщини забили. Після ауту з правого флангу захисник Занько скидав головою туди, де було багато своїх, але найспритнішим на лінії воротарського виявився форвард Анатолій Корнійчук (із досвідом виступів у зарубіжних чемпіонатах) вдало спіймав м’яча на ногу ‒ 0:1 на 6-й хвилині.

Треба сказати, що тут же Корнійчук на пару з Хлібовичем міг забивати вдруге, а коли минув перший шок, вже Юність зусиллями Гордійчука створила вбивчий момент – під удар Теплого метнулися суперники, а позиція була – забивай як хочеш. Ще з кращої позиції схибив Панасюк – прямо перед воротами. І все ж Юність добилася свого. Після флангової подачі Панасюк пробивав з лінії воротарського майданчика, його удар зрикошетив захисник Носарєв і воротар А.Тимошицький пропустив м’яча в свої ворота. До слова, в протоколі «провину» записано саме на нього як автогол ‒ 1:1. Вочевидь, рефері взяв до уваги рикошет від стійки в спину воротаря.

Проте від нервозності цієї гри Юність нікуди не поділася. Вже невдовзі воротар господарів невдало вкинув м’яча в гру, на перехопленні зіграв Корнійчук і Лебеденко збив його метрів за 25 від воріт. Сергій Жданюк виконав штрафний бездоганно, ударом з правої ноги проминувши стінку й поціливши практично в саму дев’ятку ‒ 1:2. У відповідь Юність реалізувала свій стандарт ‒ пенальті. Після флангової подачі м’яч відскочив до Набізади, який своїм ударом припечатав Царьова. Господарі апелювали – поцілив у руку супернику, гості показували – він підіймав руку й удар прийшовся в спину. Рефері вказав на 11-метрову позначку, звідки Олег Панасюк розвів м’яч і воротаря ‒ 2:2.

Треба сказати, що Маяк цілком міг навіть вигравати – з хороших позицій пробивали С.Жданюк і Якимчук, а після перерви удар Хлібовича спинив захисник на лінії воріт. Безперечно, були й моменти в Юності – Панасюк, Набізада та Лебеденко опинялися з м’ячем біля воріт, але саме Маяк став головним враженням матчу й довів, що вже освоївся в Чемпіонаті України та здатен на рівних протистояти фаворитам.

Герой матчу – Олег Панасюк (Юність)

Забив двічі – хай один із моментів і трактований як автогол. У складному матчі пішов вперед і повів за собою команду на вольовий відіграш.

• Локомотив (Київ) – Агрон (Великогаївська ОТГ) – 2:4 (0:2)
  • Голи: Чайка, 64, Б.Романюк, 73 (пен.) – Білик, 32, 49, Мельник, 40,Червонецький, 84

Локомотив: Митрушин, К.Романюк, Циганков, Товстенко, Лазорик, Погребняк (Коваленко, 31), Ломія© (Радченко, 55), Чайка (Гільченко, 82), Литвинов, Вуанту, Б.Романюк. Запасні: Мілованцев, Куліненко. Головний тренер: Едуард Павлов.

Агрон: Мазур©, Соколовський, Щербатюк (Лук’янов, 89), Андрієшин (Стриєшин, 85), Сокіл (Ковалик, 73), Лема, Білик, Луцик (Пришнівський, 81), Червонецький, Процик (Коник, 84), Мельник (Семенець, 68). Запасний: Рогаль. Головний тренер: Олег Лівіцький.

• 16:30; 10.10.2021. Київ. Стадіон “Локомотив”. 300 глядачів; поле 3 (шт.); +12С
  • Суддя: Вовкогон Андрій (Чернігівська обл.)
  • Попередження: Андрієшин, 24, Погребняк, 28, Лема, 73, Литвинов, 90+3
  • Вилучення: Б.Романюк, 88, Червонецький, 88 (обидва – агресивна поведінка)

Дебютант дивізіону потихеньку формує свій склад, поповнюючись хлопцями, які після Локомотива пройшли школу Динамо, Дніпра та інших провідних клубів України. Тож було цікаво подивитися на молодий колектив у протистоянні з суперником, який у новому сезоні дещо навіть несподівано захопив лідерство в Групі 1.

У важкій грі Агрон далеко не відразу захопив ініціативу, відкрити ж рахунок зумів уже після третини гри. Після кутового від Процика на дальній стійці здорово пробив з правої ноги Валентин Білик ‒ 0:1. Ще до перерви гості закріпили перевагу після ще одного корнера. Тепер з правого флангу подавав Червонецький, а Роман Мельник чітко замкнув головою ‒ 0:2. Коли ж після перерви ще один кутовий подавав Червонецький, Агрон, здавалося, «закрив» гру. На дальню стійку подачу продовжив Соколовський, так що Валентин Білик після прийому відразу ж пробив під поперечину ‒ 0:3.

У цей момент Локомотив повинен був показати свої вольові якості, що й відбулося. Відразу на кілька хвилин молоді кияни притиснули суперників до воріт, Мазур виручив після удару Б.Романюка з близької відстані, але після розіграшу чергового кутового Литвинов розважливо відкотив з правого флангу в центр, звідки Євгеній Чайка розважливо пробив у дальній кут метрів із 20-ти ‒ 1:3. А коли після пасу Б.Романюка з небезпечної позиції пробивав К.Романюк, м’яч влучив у Лему. Хоча суперник обидві руки тримав за спиною, рефері призначив пенальті, який реалізував Богдан Романюк ‒ 2:3.

Хитавиця явно не влаштовувала лідера, тож дуже доречним виявився пізній «фінальний» гол. Білик діагоналлю з глибини поля знайшов далеко на правому фланзі Червонецького, а Тарас чітко пробив повз воротаря ‒ 2:4. Штовханина, яка вилилася в два вилучення в кінцівці, на підсумок матчу не вплинула.

Герой матчу – Валентин Білик (Агрон)

Два голи та асист у виконанні лідера півзахисту гостей. Аналогічно можна було б відзначати Червонецького (гол і два кутових під голи), якби не червона картка, якої можна було уникати.

• ОДЕК (Оржів) – Фенікс (Підмонастир) – 2:1 (1:0)
  • Голи: Апанчук, 4, Семенчук, 47 – Багдай, 53

ОДЕК: Вертей, Дерман, Кадепський, Мучак, Фесенко, Кошка©, Семенчук (Антонюк, 68), Трофімчук (Савицький, 75), Брикса (Шахраюк, 65), Апанчук (Ніколайчук, 76), Коляда (Ящук, 90+2). Запасні: Омелянюк, Чикалюк-Козакевич. Головний тренер: Олег Шандрук.

Фенікс: Н.Литвин (Дяків, 78), Бариляк, Заліпа© (Білий, 65), Радюк, Борик, Багдай, Полюга, Гриб (Протасенко, 47), Репета, Деревльов (Салюк, 75), Фещук (Бабатунде, 34). Запасні: Берков, Вандьо. Головний тренер: Андрій Чіх.

• 16:00; 10.10.2021. Оржів. Стадіон “ОДЕК”. 300 глядачів; поле 4; +12С
  • Суддя: Бас Назарій (Луцьк)
  • Попередження: Гриб, 21, Заліпа, 45, Бариляк, 61

Матч проти потужного новачка чемпіонату зі Львівщини починався для ОДЕКа максимально добре. Після подачі Фесенка Семенчук, замість пробити, викотив м’яча на Апанчука, так що Андрій встиг проштовхнутися крізь суперників і в дотик пробивши в кут ‒ 1:0 на 4-й хвилині. Свій успіх господарі закріпили відразу ж після перерви. Суперники «наварили» після розіграшу пересічного стандарту майже в центрі поля на своїй половині. Брикса перехопив м’яча, Коляда відтягнув на себе увагу суперників і розрізним пасом вивів на воротаря Семенчука, і Владислав лівою ногою пробив над воротарем, який виходив на перехоплення ‒ 2:0.

Хоча вже невдовзі Фенікс відіграв один гол, повернувши інтригу, відігратися не зміг. Гол, треба сказати, вийшов дуже ефектним. Після ауту Полюга скинув у центр на Багдая, і Роман сильним дальнім ударом влучив майже в дев’ятку ‒ 2:1. Важлива перемога, яка залишає незмінним розклад сил у групі лідерів.

Герой матчу – Владислав Семенчук (ОДЕК)

Гол, асист і участь у ще кількох гострих, але нереалізованих комбінаціях в активі вінгера оржівців.

• Нива (Теребовля) – Ураган (Черніїв) – 0:1 (0:0)
  • Гол: Коржук, 65

Нива: Рудик, Хорольський (Залізняк, 83), Пастернак, Сороцький, Лойко, Ілюк, Кренько© (Воронченко, 68), Дацюк, Бондаренко, Страшкевич (Дячук, 77), Івашків. Запасні: Нерух, Олексієнко, Дугієнко, Козлов. Головний тренер: Назар Козак.

Ураган: Плетеницький, Бойко, Кримінський, Легкий, Януш, Лящовський (Дриган, 72), Мельник, Дербах, Коржук (Гриник, 90+3), Кушецький, Зварич© (Щербаков, 75). Запасні: Кучера, Ципердюк. Головний тренер: Михайло Ткачук.

• 16:00; 10.10.2021. Теребовля. Стадіон “Колос”. 200 глядачів; поле 3; +12С
  • Суддя: Файда Василь (Львів)
  • Попередження: Дербах, 70

Виїзд на сусідню Тернопільщину очікувався непростим випробуванням для Урагану. Перше: Нива розлючена невдалими результатами. Друге: теребовлянська команда при цьому укомплектована гравцями, більшість із яких має досвід виступів у Другій і Першій лігах, дехто – й вище. Третє: сам Ураган, попри наявність низки недавніх лідерів Прикарпаття, Калуша, Тернополя, є дебютантом турніру, тож саме в цьому своєму вигляді колектив проводить перший сезон на всеукраїнському рівні.

Тим не менш, гості змогли розважливо зіграти в Теребовлі. Вистояли після досить масованого наступу Ниви, старалися швидко переходити від оборони в атаку. Власне, вирішальну ігрову комбінацію також розпочинали вони з глибини поля. Захисник Кримінський підключив до атаки Дербаха, той пройшов через правий фланг і пробив по воротах. Рикошет від захисника виявився сприятливим для Коржука, так що в оточенні суперників Ігор зумів пробити по воротах з близької відстані ‒ 0:1. Завдяки цьому успіху команда з Івано-Франківщини залишається третьою, зберігаючи реалістичний розрив із лідерами.

Герой матчу – Микола Плетеницький (Ураган)

Голкіпер кілька разів виручив гостей і надихав своїх польових одноклубників.