Другий і останній представник Рівненщини в розіграші Кубку України серед аматорів сезону 2021/2022 років не зумів подолати бар’єр чвертьфіналу. Після результативної нічиєї в Оржеві ОДЕК на Київщині так і не спромігся обіграти суперника, вдруге завершивши матч проти “Дружби” внічию, яка виявилася рівноцінною поразці. І це при тому, що чудовий шанс принести своїй команді перемогу змарнував в кінцівці першого тайму Микола Коляда, удар котрого з крапки парирував голкіпер.

Звіт про матчі-відповіді 1/4 фіналу від Артура Валерка, портал SportArena:

• Дружба (Мирівка) – ОДЕК (Оржів) – 0:0 (перший матч – 2:2)
  • Незабитий пенальті: Коляда (ОДЕК), 38 – воротар

Дружба: Романов, Миколайчук, Юзефович, Вдовика, Куба, Головко (Правук, 85), Недоля, Мачуленко (Шарило, 65), Бондар, Шевчук, Грищенко. Запасні: Яковчук, Панічев, Кучинський Анатолій, Степанчук, Котляр. Головний тренер: Дмитро Чирикал.

ОДЕК: Вертей, Дерман, Кадепський, Мучак, Фесенко, Кошка, Апанчук, Трофімчук (Савицький, 84), Ніколайчук (Семенчук, 65), Брикса (Шахраюк, 72), Коляда. Запасні: Омелянюк, Ящук, Чикалюк-Козакевич, Антонюк. Головний тренер: Олег Шандрук.

• 15:00; 06.10.2021. Кагарлик. Стадіон “Колос”. 200 глядачів; поле 4; +15С
  • Суддя: Децюк Павло (Чернігів)
  • Попередження: Кошка, 35, Трофімчук, 46, Куба, 50, Брикса, 60, Кадепський, 71, Апанчук, 76, Бондар, 79, Поліщук (тр.ОО), 86

Нічия в першому матчі залишала інтригу, проте все ж давала невелику перевагу Дружбі – на Рівненщині ж гра видалася результативною, тож 0:0 або навіть 1:1 прирівнювалося для мирівчан до перемоги.

Проте такий рахунок ще треба було відстояти. Під кінець першого тайму після атаки через правий фланг гості зусиллями Брикси заробили пенальті, проте лідер їхніх атак Коляда не зміг переграти вихованця Шахтаря Романова. Голкіпер пенальті виграв, а з гри по декілька хороших моментів змарнували і Дружба, і ОДЕК. Тож далі проходить команда-представниця Київщини.

Герой матчу – Микита Романов (Дружба)

Третя «суха» гра воротаря Романова в шести матчах цього розіграшу трофею – цього разу особливо важка, з пенальті та тиском суперників.

• ФК Миколаїв – Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк) – 3:1 (перший тайм ‒ 1:0, перший матч ‒ 1:0)
  • Голи: Балух, 28 (пен.), 85, Зубар, 76 – Неделюк, 63 (пен.)

Миколаїв: Бурмас, Дзюрах (Давидяк, 90+1), Гурський, Сагайдак, Заваляк, Синишин, Оленич (Панчишин, 90+4), Юськевич (Федина, 85), Зубар (Ткач, 89), Клим (Грица, 82), Балух (Бідний, 88). Запасний: Фурів. Головний тренер: Василь Малик.

ЛСТМ: Ярмощук, Сущ, Прощерук, Байбула, Горщарук, Герасимук, Олійник (Філь, 87), Гладун (Махнюк, 35), Мик.Жук, Неделюк, Кабанов (Бабенко, 51). Запасні: Трибощук, Мих.Жук, Пушкарчук, Зайчук. Головний тренер: Тарас Кабанов.

• 16:00; 06.10.2021. Миколаїв. Стадіон “Міський”. 300 глядачів; поле 4; +15С
  • Суддя: Кальонов Олександр (Івано-Франківськ)
  • Попередження: Герасимук, 13, Юськевич, 22, Неделюк, 26, Кабанов, 32, Махнюк, 58

Мінімальна перемога в Луцьку робила ФК Миколаїв невеликим, але фаворитом протистояння, тоді як ЛСТМ повинен був забивати двічі й не пропускати. Натомість, уже в дебюті мав відкривати рахунок Зубар, пробиваючи правою ногою в падінні після помарки воротаря на виході, проте захисник Сущ прийняв на себе м’яча на лінії воріт.

Натомість той же Сущ, Олійник і Неделюк пробивали здалеку по воротах Бурмаса, а ще воротар ФК Миколаїв вдало зіграв при кількох подачах стандартів від гостей. Коли ж свій штрафний пробивав уже Зубар, м’яч зрикошетив у руку Горщарука, який стояв у стінці, тож рефері призначив пенальті. Ігор Балух пробив у правий від воротаря кут, так що Ярмощук уже навіть не стрибав ‒ 1:0 на 28-й хвилині.

Ще до перерви ЛСТМ претендував на пенальті, після перерви ще двічі вимагав 11-метрового. І ось рейд Олійника завершив «спотикачем» Синишин. Пенальті впевненим ударом точно в кут реалізував Олександр Неделюк ‒ 1:1. Ось тут і вирішувалася доля матчу: забий гості ще раз, це була б уже їхня перевага в двоматчевому протистоянні. Натомість ФК Миколаїв пішов вперед і десь із третьої спроби забив. Оленич тонким пасом вивів Зубара на воротаря, Святослав хитнув на замаху захисника та з лівої розважливо пробив повз Ярмощука – 2:1.

Залишок матчу проходив не без нервів, але віце-чемпіонам Львівщини вдалося поставити ефектну крапку. Юськевич після ауту з лівого флангу відпасував на Балуха, Ігор обійшов кількох суперників і сильним ударом поцілив у дальню «шістку» ‒ 3:1. Чимало моментів створили, чимало, до слова, й реалізували (за два матчі чотири десь із восьми) ‒ миколаївці пройшли в півфінал, уже створивши дуже немалу сенсацію.

Герой матчу – Ігор Балух (ФК Миколаїв)

Важко виділити когось одного – це командна перемога, проте хай буде саме Балух як найбільш яскравий гравець своєї команди.

• Нива (Бузова) – Мотор (Запоріжжя) – 1:0 (перший тайм ‒ 1:0, перший матч – 0:1). По пенальті – 3:4
  • Голи: Миколаюк, 11 (пен.)

Післяматчеві пенальті:

0:0 – Миколаюк (воротар); 0:1 – Плахтир; 1:1 – Зозуля; 1:1 – Дедяєв (воротар); 1:1 – Головатенко (воротар); 1:2 – Бандурін; 2:2 – Скляренко; 2:3 – Порубльов; 3:3 – Сомов; 3:4 – Пєсков.

Нива: Байдюк, Є.Ярмак, Скляренко, Таран, Ткаченко, Турчанов (Скепський, 84), Зуєвич, Миколаюк, Зозуля, Головатенко, Сомов. Запасні: Тумко, Чоботар, Сокол, Коба, Кот, Загалевич. Головний тренер: Сергій Карпенко.

Мотор: Полтавцев, Решетов, Порубльов, Місюра, Бандурін, Курилець, Павелько (Плахтир, 65), Ломака (Крук, 79), Калиничев, Дедяєв, Новік (Пєсков, 91). Запасні: Медведєв, Кардаш, Зборщик. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

• 16:00; 06.10.2021. Бузова. Стадіон “Бузова-Арена”. 400 глядачів; поле 4 (шт.); +15С
  • Суддя: Макаренко Євгеній (Черкаси)
  • Попередження: Зозуля, 71, Миколаюк, 78, Місюра, 90+2, Порубльов, 117, Полтавцев, 119, Пєсков, 120+1

Одна з найбільш інтригуючих пар раунду – лідери й фаворити своїх груп грали матч-відповідь після мінімальної домашньої перемоги запоріжців. Нива, на радість своїм вболівальникам, дуже швидко ліквідувала цю фору. На передачу Зозулі з правого флангу стартував Сомов, але видав «поліцейський розворот» у боротьбі з Порубльовим, що арбітр трактував як пенальті. Євген Миколаюк бездоганно реалізував 11-метровий, розвівши м’яч і воротаря ‒ 1:0 на 11-й хвилині. Все в цьому матчі починалося спочатку.

Проте далі виявилося, що Мотор може тримати удар. Гра дійшла до серії пенальті, а тут на перший план вийшли воротарі. По кілька сейвів здійснили Байдюк і Полтавцев, та й гравці били погано – навіть у моментах, коли м’яч влітав у ворота, голкіпери то чиркали його кінчиками пальців, маючи всі шанси врятувати, то спрацьовували на користь пробиваючих відскоки від каркасу воріт. Словом, аж поки 10-й у серії 11-метровий не виконав ветеран Пєсков, який на досвіді переграв візаві й вивів Мотор у півфінал.

Герой матчу – Андрій Полтавцев (Мотор)

Вдало протистояв таким небезпечним гравцям, як Сомов, Зозуля та Головатенко, в основний і додатковий час, а в серії пенальті парирував два удари від гравців із хорошим ударом і вмінням пробити стандарти.

• Металург-2 (Запоріжжя) – Олімпія (Савинці) – 1:1 (перший тайм ‒ 1:1; перший матч – 0:4)
  • Голи: Рокотянський, 24 ‒ Анвулі, 5

Металург-2: Ніколаєнко, Коваленко, Козін, Даглас, Чалих, Каторкін (Брусенцев, 59), Хуссін (Пєшиков, 81), Проскура (Шкітун, 60), Рокотянський (Полтавець, 64), Златьєв, Близнюк©. Запасні: Бабич, Новиков, Єлець. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

Олімпія: Казаков, Бірюк, Малик, Калугін (Дземку, 74), Богомаз©, Фабунмі (Бурляй, 46), Радченко (Момот, 46), Насібулін, Ковтун (Долгий, 62), Анвулі (Ньємб, 46), Тищенко (Співак, 62). Запасний: Педько. Тренер: Олександр Безуглий.

• 13:00; 05.10.2021. Запоріжжя. Стадіон НТБ “Металург”. 25 глядачів; поле 5; +17С
  • Суддя: Федан Денис (Олександрія)
  • Попередження: Калугін, 8, Хуссін, 23, Дземку, 76, Близнюк, 84, Богомаз, 87

У першому матчі на Полтавщині Олімпія досягла переваги в чотири голи без відповіді, а на самому початку запорізького поєдинку забила ще. Перехопивши м’яча на лівому фланзі захисту, гості провели швидку контратаку. Насібулін протягнув м’яча через центр і підключив на правому краї Бірюка, чий простріл ударом у дальній кут у дотик завершив Мішель Ікем Анвулі ‒ 0:1 на 5-й хвилині.

Треба сказати, що Металург-2 зробив усе, щоб, якщо не відіграти розгромну різницю за двома матчами, то, принаймні, не програти в цьому матчі. На 24-й хвилині вже Олімпія невдало намагалася вийти з оборони в атаку на своєму лівому фланзі, Хуссін вдало зіграв на перехопленні, розігрався з товаришем і навісив з правого краю, а Станіслав Рокотянський головою поцілив у ближню дев’ятку ‒ 1:1.

Більше рахунок не змінився, хоча команди створили по кілька нагод забити. Далі проходить Олімпія, яка в попередніх двох розіграшах доходила до фіналу Кубка України серед аматорів і торік здобувала цей трофей.