Оржівський ОДЕК розпочав друге коло Чемпіонату ААФУ з принципової перемоги + ФОТО + ВІДЕО

Після завершення першого кола в Чемпіонаті ААФУ, який проводиться за схемою “осінь-весна”, відразу, без перерви, розпочалося друге. Одноосібний лідер Групи 1 та єдиний представник Рівненщини в аматорських змаганнях – оржівський ОДЕК – приймав на власному полі одного з безпосередніх конкурентів та здобув переконливу перемогу над командою “Світанок-Агросвіт” з Вінниччини.

Огляд матчу ОДЕК – “Світанок-Агросвіт” з офіційного сайту оржівського клубу:

У дванадцятому турі Чемпіонату України серед аматорів, лідер, “ОДЕК” приймав свого головного конкурента, “Світанок-Агросвіт”, команду, яка посідала другу сходинку турнірної таблиці, справно кувала перемоги і вважається головним конкурентом оржівців в боротьбі за перше місце.

Команди вже зустрічалися в першому турі чемпіонату. Тоді, у Шляховій, ОДЕК зумів двічі забити в другому таймі, і перемогти 2:0. Більшість фахівців в один голос казали, що оржівці перемогли дебютанта змагань, як то кажуть “на досвіді”. Після тої гри, Світанок-Агросвіт суттєво змінився. Команда підсилилася рядом футболістів, в тому числі і екс-гравцями ОДЕКа та ФК Малинськ Романом Дацюком, Дмитром Луцюком та Дмитром Проневичем і результат не забарився. Вінничани почали перемагати та підніматися щабелями турнірної таблиці, і перше коло упевнено завершила на другому місці, відразу за оржівцями.

Тож, попередньо, на гру в Оржеві очікували серйозного та достойного суперника. Але, як виявилось, все було не так вже й страшно. Якщо не сказати навпаки. Вже після матчу, футболісти казали, що в грі першого туру в Шляховій було набагато складніше перемагати ніж зараз. А “Світанок-Агросвіт” в грі в Оржеві запам’ятався всім чим завгодно, але аж ніяк не футболом.

Початок гри команди провели у рівній боротьбі, але, вже на 12 хвилині про себе заявила “людина в чорному”, мовляв, не все буде так як Ви собі планували, не забувайте про мене. І за те, що Іван Мучак біля власного штрафного майданчику при розіграші штрафного, не відкотив м’яча на пів метра назад, “нагородив” основного центрального захисника оржівців жовтою карткою. Власне, “весь свій потенціал” арбітр гри розкрив під завершення гри, але про все попорядку.

Команди спершу обмінювалися напівмоментами, але на 18 хвилині напад “ОДЕКа” “закрутив” швидку “багатоходівку”, яка завершилась ударом з лінії воротарського від Юрія Капустинського – 1:0. Не встигли гості оговтатися, як свої бомбардирські якості продемонстрував Андрій Апанчук. Нападник “ОДЕКа” вже традиційно, не став нічого видумувати, а отримавши м’яча на лінії штрафного майданчику, елегантно прибрав на замаху одного захисника і пробив у кут воріт – це 2:0.

Гравці з Вінничини, схоже не були готові до такого перебігу подій, а тому, якось змінити хід гри навіть не намагалися. Третій гол міг забивати Олег Ничипоренко, але цього разу він невдало потрапив по м’ячу, і той полетів набагато вище воріт. Не будемо казати, що “Світанок-Агросвіт” зовсім був безпорадний. Гольові моменти команда мала, але, захист та воротар “ОДЕКа” діяли без помилок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО З МАТЧУ ОДЕК – “СВІТАНОК-АГРОСВІТ”

В другому таймі гравці “ОДЕКа” дуже швидко заспокоїли атакувальні пориви гостей, і в тих схоже почали здавати нерви. Арбітру нічого не залишалося робити, як не показати другу жовту картку гравцю команди гостей за очевидний грубий фол проти Миколи Коляди. Хоч, подібних порушень, які “не бачив”, чи не хотів бачити суддя, від суперників оржівців було чимало. Натомість, арібтр дуже принципово віднісся до Богдана Когута, якому видав гірчичник за затягування часу, у грі, в якій вже і так все було зрозумілим. Тож з середини другого тайму вінничани грали в меншості. Свою перевагу господарі втілили в гол Михайла Трофімчука на 84 хвилині – 3:0.

І от якось з огляду на результат, ще й з таким суперником, можна було б забути і просто посміятися з дій арбітра в цьому матчі, але на 87 хвилині Олександр Ніколайчук та Загалевич жорстко боролися за м’яч в центрі поля, що завершилось тим, що півзахисник оржівців опинився на газоні, а його опонент вже після свистка арбітра вдарив Ніколайчука коліном в спину і голову. Поруч був Трофімчук, який вступився за партнера, і відштовхнув вінничанина, “підлетів” Єрмак, ну і почалося… та, власне, нічого особливого не почалося, так собі, попхалися, може більше навіть розбороняли один одного, і обидві сторони “видєлувались” більше для виду, і було очевидно, що ніхто не хотів загострювати ситуацію, а скоріше завершити її, але з високопіднятою головою. Одним словом, все, що відбулося на полі, максимум тягнуло на жовті картки Трофімчуку, Єрмаку та Загалевичу. Але, арбітр вирішив інакше. В підсумку червоні картки отримали Єрмак, Трофімчук та… Ніколайчук!!! Це при тому, що ініціатор конфлікту Загалевич взагалі залишився без покарання, а за що вилучили Ніколайчука абсолютно незрозуміло, і якщо вже суддя такий принциповий та послідовний, то чому не покарав Загалевича??? До речі, останній продовжував і далі грубо грати, і вже перед самим фінальним свистком арбітр його нарешті помітив, і після чергового фолу, таки “видав” гірчичник.

Тож, “ОДЕК” більш ніж переконливо, і по рахунку на табло і по грі розгромив свого головного конкурента в боротьбі за перше місце в турнірній таблиці і відірвався від найближчого переслідувача на шість очок.

Огляд усіх матчів 12 туру Чемпіонату України серед аматорів від Артура Валерка, портал SportArena:

Група 1 • 12-й ТУР

Епіцентр (Дунаївці) — Карпати-Енергетик (Галич) 5:1
Голи: Пліс, 9, Беженар, 35, Федоров, 84, Івашко, 85, Садоха, 89 – Кримінський, 83

Епіцентр: Грицаль, Гринченко (Папірович, 46; Садоха, 61), Стрільчук, Руснак, Темерівський, Савчук, Беженар, Пліс, Морозов (Федоров, 58), Раца, Івашко©. Запасні: Дробний, Наталюк, Карбовський. Головний тренер: Ігор Бадло.

Карпати-Енергетик: Плетеницький, Кримінський, Деренюк, Красій, Я.Вовчук©, Ю.Вовчук (Поліщук, 72), Блонський, Третяк, Воробець (Кукурудз, 46), Воробчак, Слободян. Запасний: Федорняк. Головний тренер: Петро Русак.

14:00; 19.10.2019. Васильківці. Стадіон «Васильківці». 100 глядачів; поле 4; +21С

Суддя: Мандзюк Іван (Тернопільська обл.)

Попередження: Федоров, 62, Кримінський, 77, Блонський, 78, Деренюк, 90

Карпати-Енергетик зовсім не ті, що на початку сезону, невдовзі після об’єднання – останні виїзні матчі команди (нічия з Агроном у Великих Гаях і сенсаційна перемога над Покуттям у Коломиї) це тільки підтвердили. Але, разом із цим, тепер на галицько-бурштинську команду особливо налаштовуються всі суперники.

Невипадково Епіцентр уже в дебюті постарався забезпечити собі перевагу. Господарі заробили штрафний, але не стали просити пробивати по свистку, натомість, дуже швидко його розігравши. Івашко прокотив на Пліса, і Тарас вийшов прямо на воротаря – 1:0. Надалі йшла взаємно гостра гра – кожна з команд могла як забити, так і пропустити. Краще це вдалося зробити дунаївчанам: Андрій Беженар максимально скористався ситуацією, коли після кутового від Пліса м’яч відскочив у центр карного майданчика й він першим встиг на підбирання – 2:0.

Хитка гра продовжувалася й надалі, а наприкінці гри Карпати-Енергетик максимально її загострили. Це вже Богдан Кримінський пішов на кутовий і першим встиг на «нічий» м’яч, добивши його в ворота – 2:1. Але якраз цей момент і завів Епіцентр. Два голи з інтервалом в одну хвилину, а за п’ять хвилин – ще й третій. Спочатку Антон Федоров, вдала заміна Бадла, отримав пас від Івашка в ході стрімкої контратаки (це 3:1), далі, відібравши м’яча відразу після розіграшу в центрі поля, Пліс запустив Івашка, і Руслан завершив з близької відстані (це 4:1), а потім і ще один «джокер» – Садоха – відзначився голом, установивши остаточний рахунок. Володимир, граючи правого лінійного, підключився до атаки, розігрався з Федоровим і розстріляв ворота – 5:1.

Агрон (Великогаївська ОТГ) — Вотранс (Луцьк) 2:0
Голи: Процик, 48, Коник, 62

Агрон: Мазур, Семенець, Пастернак©, Лівіцький, Ковалик, Лук’янов, Кривобедрий (Андрієшин, 87), Коник (Павлусь, 65), Білик (Вонс, 73), Ковалевський (Дімітрієв, 69), Процик. Запасні: Рогаль, Гурін, Скобляк. Головний тренер: Роман Курдупель.

Вотранс: Франчук, Чопанюк (Ясінський, 72), Воробей, Шандрук, Кривицький, Котюн, Сквира (Шаула, 75), Щербик (Ткачук, 88), Рибковський© (Обертас, 59), Шишка, Кошелинський. Запасні: Глушко, Вознюк. В.о. головного тренера: Олег Герасим’юк.

15:00; 20.10.2019. Великі Гаї. Стадіон «Центральний». 300 глядачів; поле 3; +22С

Суддя: Вакулко Інна (Рівненська обл.)

Попередження: Коник, 62, Воробей, 84, Дімітрієв, 90, Франчук, 90+2

Луцька команда має велике бажання покинути підвалини турнірної таблиці, тому в першому таймі вона навіть десь володіла ініціативою, от тільки перенапружити Мазура так і не змогла. Натомість, господарі, граючи т.зв. «другим номером», відразу кілька разів могли відкривати рахунок – Ковалевський влучив у поперечину, Коник не зміг завершити з лінії воротарського майданчика, Кривобедрий втікав із центру поля, але не влучив у ціль… Тому не дивно, що на початку другого тайму Агрон відкрив рахунок, коли після ауту Ковалика Назар Процик підхопив м’яча, обіграв суперника і з правої ноги метрів із 25-ти впакував м’яча точно в куточок воріт – 1:0.

Після цього Дімітрієв двічі міг забивати завдяки швидкості, Павлусь влучив у стійку з-за меж карного майданчика, пристрілювався з фірмових стандартів Вонс. А подвоїти цифри на табло вдалося в стрімкій контратаці. Кривобедрий виграв м’яча для Коника, Дмитро стартував із глибини поля, просунувся вперед і холоднокровно завершив атаку – 2:0. Залишок матчу виявився «атракціоном небаченої щедрості», воротарям довелося хвилюватися через низку моментів, у тому числі, й вільний удар із меж карного майданчика у великогаївців. Відзначаємо, що Агрон разом із ОДЕКом лишається останнім непереможним учасником поточного чемпіонату.

Покуття (Коломия) — Нива (Теребовля) 2:1
Голи: Хандій, 61, Локатир, 81 – Бочак, 20

Незабитий пенальті: Керчу (Покуття), 43 – воротар

Покуття: Гоменюк©, Громоляк, Гаврилюк, Локатир, Хандій, Москалик (Свиридов, 78), Сікач, Керчу (Топчевський, 85), Кушецький (Нападюк, 90+2), Ковальчук (Блащук, 54), Карапка (Савчук, 90). Запасні: Мегдиник, Лазорик. Головний тренер: Сергій Турянський.

Нива: Ольховий, Голованьов, Сороцький©, Шаповал, Штаненко (В.Кузів, 46), Макогон, Слоневський (Б.Баранець, 77), Олексієнко (Бегашов, 74), Р.Кузів (Г.Баранець, 54), Гром’як, Бочак. Запасні: Петрусь, Стеценко, О.Никеруй. Головний тренер: Сергій Задорожний.

15:00; 19.10.2019. Коломия. Стадіон «Юність». 800 глядачів; поле 4; +22С

Суддя: Грисьо Богдан (Львів)

Попередження: Р.Кузів, 42; Хандій, 69

Черговий непростий матч провело Покуття. Цього разу в гості до коломияни завітала одна із найсильніших команд Тернопільщини. Нива витримала стартовий натиск господарів і потихеньку відсунула гру до їхніх воріт. Якщо із прицільним ударом Р.Кузіва Гоменюк справився, то коли після спроби вдарити здалеку від Макогона м’яч викотився на кутовий, це призвело до першого в матчі голу. Навіс Слоневського від лівого прапорця в стрибку головою замкнув Роман Бочак, по дорозі збивши з ніг захисника Громоляка – 0:1.

Ковальчук міг зрівнювати рахунок із гри, потім м’яч побував у воротах теребовлян з порушенням правил, а перед перервою Кушецький з лівого краю заробив 11-метровий, однак Керчу програв дуель Ольховому, який парирував м’яч, який летів наліво від нього. Тим не менш, навіть після такого напрочуд невдалого першого тайму Покуття змогло здобути вольову перемогу. Посприяв пересічний аут з лівого флангу. Керчу зумів з незручної позиції від лицьової запустити м’яча на лінію карного майданчика, де його спіймав на ногу Денис Хандій – 1:1.

Хиткий нічийний рахунок тримався до ендшпілю, де успішнішими були саме господарі. Після дальнього удару Громоляка м’яч зрикошетив на кутовий, з якого Кушецький навісив у карний майданчик. І навіс із лівого краю використав Святослав Локатир, ударом головою влучивши під поперечину – 2:1.

Матч туру

ОДЕК (Оржів) — Світанок-Агросвіт (Шляхова) 3:0
Голи: Капустинський, 18, Апанчук, 24, Трофімчук, 84

ОДЕК: Когут, Наумець, Мучак (Чикалюк-Козакевич, 87), Кадепський, Красномовець, Ничипоренко, Трофімчук©, Апанчук (Коляда, 55), Богданов (Ніколайчук, 46), Капустинський (Семенчук, 55), Таргоній (Газицький, 69). Запасні: Бицюк, Трикош. Головний тренер: Володимир Поліщук.

Світанок-Агросвіт: Карабін, Луцюк (Костюк, 87), Заводян©, Єрмак, Борячук, Проневич, Загалевич, Дацюк (Чернега, 58), Гаді (Новаківський, 70), Чельцов, Сомов. Запасні: Поштаренко, В.А.Рудий, Кучеренко, Голуб. Головний тренер: Дмитро Єфстафієв.

16:00; 20.10.2019. Оржів. Стадіон «ОДЕК-УКРАЇНА». 300 глядачів; поле 4; +20С

Суддя: Шкурченко Олег (Черкаська обл.)

Попередження: Мучак, 12, Гаді, 51, Борячук, 54, Когут, 74, Проневич, 90+4, Загалевич, 90+5

Вилучення: Борячук, 78 (повторне попередження), Трофімчук, 90, Ніколайчук, 90, Єрмак, 90 (всі – за сутичку після зупинки гри)

Гранд із Вінниччини – найпотужніший дебютант західної групи, тож не дивно, що його матч проти непереможного лідера був у центрі уваги. У Світанку досить досвідчений склад, де абсолютна більшість гравців має солідний професіональний досвід, а декілька футболістів прибули із ФК Малинськ – головного конкурента ОДЕКа в останні роки.

Тим не менш, жодній із команд не вдалося забити дуже швидкий м’яч, хоча був непоганий (неточний) удар метрів із 20-ти у Загалевича. Зате в господарів був свій гострий момент, коли Таргонія вивели на воротаря, але він не зміг його переграти (до того ж, там пошкодження зазнав Борячук, так що можна було чекати на зупинку гри). Зате на 18 хвилині оржівцям вдалася масована атака, в ході якої вони просто розстрілювали ворота Карабіна. Але якщо удар Наумця прийшовся в суперників, то Юрій Капустинський встиг на добивання і з лінії воротарського майданчика розстріляв ворота – 1:0.

Після цієї красивої багатоходівки ОДЕК оперативно закріпив перевагу. Тепер уже атака пішла через лівий фланг, а форвард Таргоній, знаходячись спиною до воріт, замість спроби продертися чи пробивати, скинув на Апанчука, тож Андрій сильним ударом з лівої влучив у ближній кут з лінії карного майданчика – 2:0. Треба сказати, що два голи господарів аж ніяк не зламали гру – Світанок-Агросвіт небезпечно атакував, після удару, здається, Гаді захиснику довелося виносити м’яча з лінії, непогано (хоч і невлучно) пробивав головою Проневич. Досвідченому Когуту довелося парирувати гарматний удар Борячука зі штрафного. А вже після перерви Сомов із розвороту ледве не влучив у ціль з меж карного майданчика.

Але свої моменти мали Ничипоренко, Коляда, Таргоній. А коли Борячук в’їхав у Коляду ціною другої в матчі жовтої картки, ОДЕК в кінцівці матчу реалізував чисельну більшість. Ніколайчук із лівого краю відпасував у центр, де на межі карного майданчика очікував м’яча Михайло Трофімчук. Смачний удар з прикрим для воротаря рикошетом від захисника Заводяна став підсумковим у цій зустрічі – 3:0. Щоправда, наприкінці гри сталася штовханина, внаслідок якої ще троє гравців були вилучені з поля. Отже, ОДЕК лишається лідером і нарощує відрив від переслідувачів.

Герой матчу – Володимир Поліщук (ОДЕК)

Це була командна перемога оржівців, і заледве не вся команда заслуговує на оцінки 6,5 і вище. Але відзначимо головного тренера, який, не вдаючись до великих кадрових змін, навчив підопічних грати інакше без збитку для результату.