Оржівський ОДЕК здобув вольову перемогу в матчі 10 туру Чемпіонату ААФУ + ВІДЕО

Оржівський ОДЕК продовжує лідирувати в Групі 1 Чемпіонату України серед аматорів сезону 2019/2020 років. Щоправда, шоста перемога для команди з Рівненщини в сусідній Волині далася зовсім не “малою кров’ю”. Не дивлячись на статус аутсайдера луцький “Вотранс” цілком міг брати очки в зустрічі з лідером, проте, відкривши рахунок у зустрічі, не тільки не зумів зберегти нічию, але й, в підсумку, поступився оржівцям.

Огляд матчу ОДЕК – “Вотранс” з офіційного сайту оржівського клубу:

У десятому турі Чемпіонату України серед аматорів “ОДЕК” грав на виїзді проти “Вотранса”. Це другий поспіль матч для оржівської команди проти представників Волині. Як і минулий суперник, “ЛСТМ”, “Вотранс” також виступає посередньо, якщо не сказати більше. Лише дві нічиї, при шести поразках та передостаннє місце турнірної таблиці.

Перший тайм команди провели “так собі”. “ОДЕК” трохи більше контролював хід гри, але реальна нагода відкрити рахунок була лише в дебюті гри, коли після удару головою від Сергія Чикалюка, воротар волинян продемонстрував свою майстерність і перевів м’яч на кутовий. Надалі, команди фактично грали “без воріт”. Лише незадовго до перерви чи то удар, чи то навіс від гравця господарів, зрадницьки закручував м’яч у ворота, але, Богдан Когут вчасно зорієнтувався і нейтралізував загрозу.

Зовсім несподівано стартувала друга половина гри. Господарі “подали” зі штрафного, де екс-гравець “ОДЕКа” Роман Воробей поборовся з своїми колишніми партнерами і зумів проштовхнути м’яча у сітку 1:0. Зміна в рахунку відразу відобразилася і на грі оржівців, футболісти наче прокинулися, і зрозуміли, що “шапками закидати” суперника не вдасться.

Найгарячішими були атаки з правого флангу, де “нагнітав остановку” Микола Коляда, а на його подачі та передачі чекав вичикував у штрафному майданчику Олег Ничипоренко. Результату ця зв’язка досягла на 70 хвилині, коли перший прострілив вздовж воріт, а другий, по футзальному у підкаті “замкнув дальню стійку” – 1:1. На 82 хвилині знову Коляда на правому фланзі виявився швидшим за захисника і голкіпера, який незрозуміло для чого вибіг далеко з воріт, перекинув обох, і Олег Ничипоренко вже забивав у порожні ворота – 1:2. Власне, якщо оцінити перебіг подій на полі, особливо в другому таймі, то “ОДЕК” цілком заслужив на чергові три турнірні очки.

Огляд матчів 10 туру Чемпіонату України серед аматорів від Артура Валерка, портал SportArena:

Група 1 • 10-й ТУР

Світанок-Агросвіт (Шляхова) — Покуття (Коломия) — 2:0

Голи: Сомов, 13, Чернега, 90+1

Світанок-Агросвіт: Поштаренко, Луцюк (Костюк, 90+3), В.А.Рудий, Заводян©, Єрмак, Загалевич, Проневич (Голуб, 90+3), Дацюк (Чельцов, 72), Кучеренко (Новаківський, 78), Гаді (Чернега, 77), Сомов. Запасний: Карабін. Головний тренер: Дмитро Єфстафієв.

Покуття: Гоменюк, Громоляк, Лазорик©, Локатир, Сікач (Москалик, 62), Топчевський, Керчу, Блащук (Гаврилюк, 58), Ковальчук (Савчук, 83), Кушецький, Карапка. Запасні: Мегдиник, Хандій. Головний тренер: Сергій Турянський.

Попередження: Сікач, 44, Загалевич, 49, Москалик, 70, Локатир, 82, Єрмак, 87

15:00; 05.10.2019. Шляхова. Стадіон «Шляхова-Арена». 200 глядачів; поле 4; +14С

Суддя: Хруль Денис (Київ)

Світанок-Агросвіт напередодні вийшов на чисте друге місце, але щоб його втримати, треба було вигравати свій матч у Покуття. Коломийська команда тим часом прагнула повернутися в п’ятірку найкращих, для чого треба було повертатися з Вінниччини з очками. Але вже в дебюті господарі повели в рахунку після кутового від Кучеренка. Дацюк в падінні пробив по воротах, голкіпер парирував м’яч, але Іван Сомов головою в падінні відправив м’яча в ворота – 1:0.

Господарі контролювали хід гри, але награти на бажаний другий гол довгий час не могли. Натомість, Покуття провело відразу кілька атак із ударами від Блащука, Карапки, штрафними від Кушецького. Після дальнього удару Топчевського м’яч просвистів прямо поруч із стійкою. Блокувався хороший удар Ковальчука. Одного разу м’яч навіть влучив у поперечину воріт Поштаренка.

Ясна річ, у плани шляхівчан не входила втрата очок, тому пройшло відразу кілька гостри атак від Сомова, Дацюка, Чельцова. Новаківський мав вихід один на один, але не зміг переграти воротаря. Зате з лівого краю встиг на добивання Вадим Чернега, який і установив остаточний результат – 2:0. Це шоста підряд перемога Світанку при 7-матчевій безпрограшній серії.

Матч туру

Вотранс (Луцьк) — ОДЕК (Оржів) — 1:2

Голи: Воробей, 50 — Ничипоренко, 70, 82

Вотранс: Франчук, Обертас, Чопанюк, Воробей, Кривицький©, Малиш, Сквира, Щербик, Ясінський (Ткачук, 59), Шишка, Кошелинський (Шаула, 85). Запасні: Глушко, Шандрук, Котюн, Вознюк. В.о. тренера: Олег Герасим’юк.

ОДЕК: Когут, Наумець, Чикалюк-Козакевич© (Кадепський, 46), Мучак, Трикош, Кошка, Ніколайчук (Таргоній, 78), Капустинський (Семенчук, 46), Трофімчук (Коляда, 46), Апанчук (Богданов, 46), Ничипоренко. Запасні: Омелянюк, Фесенко. Головний тренер: Володимир Поліщук.

Попередження: Шишка, 45+1, Малиш, 67, Богданов, 88, Кривицький, 89, Воробей, 90+1

16:00; 05.10.2019. Підгайці. Стадіон «Вотранс-Арена». 100 глядачів; поле 3; +14С

Суддя: Мандзюк Іван (Тернопільська обл.)

Новачок чемпіонату ААФУ Вотранс все ще прагне здобути першу перемогу, тому дуже серйозно налаштовувався на матч проти лідера групи. Тим не менш, зіграний і якісно точково посилений ОДЕК першим позначив загрозу, коли після подачі справа досвідчений Чикалюк-Козакевич (він вперше в сезоні вийшов у старті) головою цілив у дев’ятку, але господарів виручив воротар. Утім, і Когуту довелося попрацювати, перевівши на кутовий навіс Ясінського, з якого м’яч ішов точно під поперечину.

А вже на самому початку другого тайму Вотранс повів у рахунку після розіграшу стандарту. Пішла подача Шишки, Роман Воробей (до слова, екс-захисник ОДЕКа) спритно розвернувся й із відскоком від газону пробив точно в ціль – 1:0. У цей момент, вірогідніше за все, визначалося, чи здобудуть господарі першу перемогу в турнірі, чи зазнають гості першої поразки. І саме лідери проявили вольові якості, чому посприяли, до речі, й відразу чотири заміни, проведені в перерві.

Тричі загострював гру Коляда – двічі бив сам, на третій раз навішував на Нечипоренка, який забити не зумів. Мучак зі штрафного пробив сильно, та все ж неточно. А відігратися вдалося, коли Ніколайчук закинув м’яча на кут воротарського майданчика, звідки Коляда прострелив на протилежну стійку, а Олег Ничипоренко відправив м’яча в ворота – 1:1. Форвард оржівців ще двічі пробивав по воротах і зблизька, і здалеку, та все ж таки дійшов до дубля. Цього разу, здається, Мучак запустив розкішний пас із глибини на Коляду, а коли воротар вибіг навперейми «десятці» ОДЕКа, той майстерно прокинув м’яча на Ничипоренка, тож Олег, «склавшись», головою пробив у порожні ворота – 1:2.

У господарів активністю вирізнявся Шишка, але його лівофлангових рейдів на відіграш не вистачило. Натомість, вже Таргоній у боротьбі з Воробеєм міг забивати третій м’яч гостей із Рівненщини, але м’яч, зачепивши поперечку, покинув поле. Однак і створеного вистачило ОДЕКу для чергової перемоги. Безпрограшна серія підопічних Поліщука триває!

Герой матчу – Микола Коляда (ОДЕК)

Перемога лідера виявилася непростою – вольовою, а перебороти непоступливих аутсайдерів вдалося завдяки влучним замінам. Одна із них – вихід досвідченого розігрую чого Коляди. Він і сам міг забивати, а ще видав, щонайменше, чотири гострих подачі, дві з яких виявилися результативними.

ФК Ковель-Волинь — Епіцентр (Дунаївці) — 1:2

Голи: Данилюк, 70 — Івашко, 8, Морозов, 83

Ковель: Дувакін, Мороз (Шафранюк, 46), Зінь, Дручик, Р.Романчук©, Федчук (Романюк, 61), Ліщук, Жмуйда (Ющук, 86), Кашуба (Залібський, 79), Кузьмич (Самойлич, 86), Данилюк. Запасні: Харченко, Лукашук. Головний тренер: Юрій Романчук.

Епіцентр: Грицаль, Гринченко, Руснак, Стрільчук, Темерівський, Савчук, Беженар, Пліс, Морозов, Федоров (Садоха, 69), Івашко©. Запасні: Дробний, Раца, Наталюк, Валєєв, Папірович. Головний тренер: Ігор Бадло.

Попередження: Мороз, 43, Федоров, 57, Кузьмич, 62, Данилюк, 77, Гринченко, 77

16:00; 05.10.2019. Ковель. Стадіон «Центральний». 300 глядачів; поле 3; +12С

Суддя: Грисьо Богдан (Львів)

Команда гостей останнім часом вирівнялася й почала здобувати очки по повній. Ось і в Ковелі Епіцентр доволі швидко повів у рахунку, коли Беженар і Федоров розігнали блискавичну атаку, а після прострілу останнього м’яч відскочив у центр – на кордони карного майданчика. Руслан Івашко з набігу просто-таки розстріляв ворота могутнім ударом – 0:1. На куражі гості провели ще кілька атак – одна завершилася перспективним штрафним (Дувакін забрав удар Івашка), інша – закиданням Федорова на хід капітану, але той, перекинувши воротаря, з гострого кута не зміг закинути м’яча головою. Розкішний, але дещо прямолінійний удар Пліса перед перервою також парирував Дувакін.

Епіцентр свої моменти не реалізував, а в другому таймі господарі заграли гостріше. Тепер уже граючий президент клубу Романчук зі штрафного пробив поруч із поперечиною, а ще кілька атак за участі Кузьмича, Кашуби та Ліщука загострювали гру. А коли ковельчани заробили штрафний на лівому краю, після чого пішла подача в карний майданчик, відскок зіграв проти гостей. Зінь виграв верхову боротьбу, а Данилюк із близької відстані зрівняв рахунок – 1:1. Четвертий гол для Івана, він є найвлучнішим у ФК Ковель-Волинь.

Саме в ці хвилини вирішувалася доля поєдинку. Данилюк заробив надзвичайно перспективний стандарт (він вимагав навіть пенальті), але Кашуба влучив у стійку. Натомість, гості свій штрафний використали сповна. М’яч потрапив до Івашка, який від лицьової розсудливо відкотив на Морозова, і Ростислав метрів із десяти низом пробив повз воротаря – 1:2. Напружені останні хвилини рахунок не змінили.

Карпати-Енергетик (Галич) — Нива (Теребовля) — 0:1

Гол: Г.Баранець, 48

Карпати-Енергетик: Плетеницький, Кримінський, Я.Вовчук©, Сем’янчук, Красій, Турчанський, Третяк (Кащій, 55), Воробець, Воробчак, Блонський, Слободян (Кукурудз, 70). Запасні: Федорняк, Деренюк, Ю.Вовчук. Головний тренер: Петро Русак.

Нива: Ольховий, Шаповал, Стеценко, Штаненко (Субота, 88), Голованьов, Макогон©, Олексієнко, Слоневський (Р.Кузів, 90+3), Г.Баранець (Б.Баранець, 76), Гром’як, Бочак. Запасні: Петрусь, Ю.Никеруй, Кренько. Головний тренер: Сергій Задорожній.

Попередження: Турчанський, 86

15:00; 06.10.2019. Бурштин. Стадіон «Енергетик». 200 глядачів; поле 3; +8с

Суддя: Вакулко Інна (Рівненська обл.)

Оновлений колектив Карпати-Енергетик вирішив приймати потужних суперників у Бурштині. До слова, матч став дебютним у сезоні й для рефері Інни Вакулко. Попри те, що в складі теребовлян значно більше досвідчених гравців, у тому числі – новачків із всеукраїнських професіональних ліг, господарі довго чинили гідний опір, а єдиний м’яч пропустили в самому початку другого тайму. Після подачі Гром’яка з лівого флангу Григорій Баранець красиво «склався» під навіс і ударом головою в падінні невідпорно пробив по воротах Плетеницького, який, до слова, цей сезон починав у Теребовлі – 0:1. Хиткий рахунок зберігся аж до завершення зустрічі.