Рівненський “Верес” зазнав розгромної поразки від аутсайдера Групи “А” + ВІДЕО

Голи: Терещенко (14, 48), Дмитренко (52), Авдалян (79).

«Діназ»: Крупниченко, Крохмаль (Ізотов, 74), Волошин, Дмитренко, Корешков, Петренко, Ічанський, Бовтрук (Каркошкін, 78), Бриженко (Чернишов, 60), Русьян (Авдалян, 63), Терещенко (Марченко, 90+2).

«Верес»: Фіяло, Ховбоша, Пенько, Пінчук, Чеботаєв, Кучеров, Морозенко (Євдокімов, 69), Солдат (Гребенюк, 55), Мисик, Соломко, Яременко (Сад, 72).

Жоден з фахівців та вболівальників футболу такого не чекав. «Діназ» створив справжню сенсацію у Другій лізі, розібравшись з записним фаворитом турніру рівненським «Вересом» – 4:0. А могло бути й п’ять, якби на останніх секундах Сергій Каркошкін реалізував шикарний вихід віч-на-віч з голкіпером гостей. На цей раз безпорадний у кількох ситуаціях впродовж гри Ігор Фіяло свою команду виручив, але одразу ж пішов з товаришами зализувати рани та отримати чималу порцію докорів від головного тренера Юрія Вірта.

І було за що. У битві тактично схожих команд гору отримала та, що більш якісно і кваліфіковано виконала свою роботу й перш за все менше не допустила помилок в обороні. «Діназ» після серії поєдинків без явного форварду вже другий матч поспіль відряджає на вістря атаки новачка Іллю Терещенко. І нападник забиває. Цього разу аж двічі. Хоча на старті у прихильників команди серце тьохнуло. Голкіпер Олексій Крупниченко на п’ятій хвилині вискочив за межі карного майданчику на перехоплення і… впрорався. А ситуація була пікантна. Невдовзі воротар парирував потужний удар Юрія Соломки і немов би вселив ще більшу впевненість у надійності на останньому рубежі. Тепер залишалося реалізувати шанси попереду. І вже на 14-й хвилині рівненчанам довелося капітулювати. Олексій Бриженко так запресингував на лівому фланзі Тараса Пінчука, що той майже привів м’яч до Іллі Терещенко в центр і і на мить втратив його (м’яч) з-під контролю. Цього було цілком досить, щоб Олексій проштовхнув кулю вперед на партнера. Нападнику залишалося підняти голову, подивитися, де повіявся Ігор Фіяло й пробити по центру воріт – 1:0.

Такий ляп голкіпера на останньому рубежі був цього дня не один. Окрилений успіхом «Діназ» взяв гру під свій повний контроль і в середині першого тайму вже чітко відслідковувалася тактична перевага господарів. Так, «Верес», маючи в своєму складі кваліфікованих виконавців намагався ретельно готувати свої атаки, але діназівці встигали вчасно займати свої позиції, зустрічаючи суперника ще на його половині. А ті атаки, що все ж таки добиралися до воріт вишгородців надійно підчищав Олексій Крупниченко.

В перерві наставник гостей Юрій Вірт намагався розбурхати своїх підопічних і підштовхнути до більшої агресивності попереду. Натомість вже на 48-й хвилині вони отримали другий м’яч. Знову відмінне бачення продемонстрував Ілля Терещенко. Молодий форвард «Діназу», отримавши пас від Вадима Бовтрука неподалік карного майданчику, підкинув м’яч перед собою поміж двох захисників, що мчали паралельно й закинув його «за комірець» голкіперу «Вересу», котрий на кілька метрів вийшов з воріт. Цього виявилося досить, щоб так і не дістати з-під перекладини «парашут» від Іллі. Минуло ще кілька хвилин і підопічні Володимира Бондаренка практично вирішили долю матчу. Знову аситентом став Вадим Бовтрук. Досвідчений хавбек зробив відмінну передачу від кутового, а центральний захисник Володимир Дмитренко (на фото), вигравши верхову боротьбу, головою переправив м’яч в сітку.

Маючи подібний гандикап вже на початку другої половини, «Діназ» став грати по рахунку. Ні, вишгородці не віддали контроль за грою супернику, впевнено домінуючи на полі, але в їх атаках з’явився певний кураж, що свідчив про явне задоволення і кайф від своїх дій. Важливо було в цій ситуації тільки зберегти повну концентрацію, не почати заграватися й не дозволити супернику забити. Інакше б могло початися нервування.

У «Діназу» цього дня все проходило, як по нотам. Так, довелося по-чоловічому битися на полі, йти нога в ногу і не поступатися. В результаті всі спроби гостей розбивалися, як хвилі об бетонний берег. Вдало ввійшли у гру Олексій Чернишов, Тамаз Авдалян, Ярослав Ізотов, Сергій Каркошкін, котрі попали в такт і додали свіжості в саме в атаці. Врешті-решт саме Тамаз Авдалян став автором четвертого голу у ворота «Вересу», скориставшись черговим ляпом голкіпера й перекинувши м’яч через нього. І, як вже згадувалося, міг записати своє прізвище в протокол і Сергій Каркошкін. Трішки не вийшло. Правда, справедливості заради варто згадати й штангу, яка прийшла на допомогу «Діназу» на 87-й хвилині, коли Іван Гребенюк пробив з гострого кута.

Що ж, подібний упіх перемістив «Діназ» в середину турнірної таблиці. Але найбільш вагомим є те, що у діях вишгородців з’явилася впевненість і пішли результативні атаки. Стислий кубково-чемпіонатний графік, коли впродовж трьох тижнів довелося грати через два дні на третій подолано. Тепер є час аби перевести подих й підготуватися до принципового дербі Київщини з петропавлівською «Чайкою». Воно призначене на наступну суботу.