Кубок України. 1/4 фіналу. “Верес” Рівне – “Зоря” Луганськ. АНОНС

“Верес” (Рівне) – “Зоря” (Луганськ)

Кубок України з футболу, 1/4 фіналу,

3 березня 2021 року, Луцьк, стадіон “Авангард”, 14:00

Пряма трансляція: телеканал “Футбол 1”

Історія протистоянь Вереса (Авангарда) та Зорі налічує 16 поєдинків. Вперше суперники зустрілися у Другій лізі (6 зона) чемпіонату СРСР у 1986-му році. Після нічиєї у Рівному – 1:1, у Луганську (тоді – Ворошиловград) Зоря святкувала мінімальну перемогу – 2:1. Ще раз в епоху радянського періоду футбольної історії команди зустрілися за три роки – 1989-му. Цього разу нічия була зафіксована вже у Луганську – 1:1. На власному ж полі рівняни поступилися – 1:3.

Дещо більше матчів Верес і Зоря зіграли вже за доби Незалежності. Тут у дванадцяти поєдинках луганці святкували п’ять перемог (дві – вдома, у сезонах 1994-1995 та 1996-1997 і три у сезоні 2017-2018: у Запоріжжі та на Арені Львів).

У той час, як Верес святкував шість перемог у матчах Вищої та Першої ліги чемпіонату України. Ще в одному поєдинку, восени 2017-го, суперники зіграли унічию на полі Зорі.

Востаннє дотепер Верес і Зоря зустрічалися у чемпіонаті УПЛ у сезоні 2017-2018. 29 квітня 2018-го луганці обіграли рівнян у Запоріжжі – 1:0 завдяки голу Іурі.

Історія протистояння Верес – Зоря:

16 матчів: +6, =3, -7

Різниця м’ячів: 17-17

Історія протистояння на полі Вереса:

8 матчів: +4, =1, -3

Різниця м’ячів: 10-7

Історія виступів рівненського клубу в Кубку України від Інформаційної служби НК “Верес”:

Третього березня на стадіоні Авангард у Луцьку рівненський Верес втретє у своїй історії зіграє у чвертьфіналі Кубка України. Востаннє цей бар’єр рівняни долали ще у сезоні 1993-1994, коли дійшли до півфіналу розіграшу турніру. Вашій увазі – найбільш пам’ятні дати нашої кубкової історії.

У першому розіграші Кубка України Верес виступив невдало. У 1992-му рівняни на стадії 1/32 фіналу поступилися черкаському Дніпру – 0:1.

У сезоні 1992-1993 «Верес» стартував у Кубку з 1/16 фіналу, де вибив столичне Динамо-2 за рахунок більшої кількості голів, забитих на чужому полі – 1:1 та 2:2. Втім, в 1/8 рівняни програли запорізькому Торпедо – 2:1 та 1:3.

Кубковий сезон 1993-1994 Верес розпочав з перемог над командами Підшипник (Луцьк) – 3:1 та Крок (Житомир) – 4:1. Далі рівняни вибили з турніру харківський Металіст – 0:1 та 3:0, київське Динамо (завдяки голу на виїзді Олександра Паляниці) – 0:0 та 1:1, і запорізьке Торпедо – 1:2 та 1:0. Лише у півфіналі Верес зупинила сімферопольська Таврі» – 0:0 та 0:2. І дотепер – це найбільш вдалий кубковий сезон нашого клубу!

Повторити казку наступного року не вдалося. Верес пройшов бориспільський Борисфен – 0:1 та 3:0, але не зумів здолати Темп із Шепетівки – 1:0 та 0:2.

Упродовж наступних одинадцяти років команда з Рівного у Кубку не могла пробитися далі 1/16 фіналу.

А от у сезоні 2005-2006 рівняни втретє в історії турніру зуміли дійти до 1/8. Верес спершу вибив першоліговий Енергетик – 2:1, потім у серії пенальті обіграв вищолігове Закарпаття – 2:2 (5:3). В 1/8 рівняни поступилися запорізькому Металургу – 2:4.

Потому знову були десять років забуття і кубкових невдач. Лише у сезоні 2016-2017 Верес здолав Колос із Ковалівки – 2:1, Мир із Горностаївки – 2:1 і вчетверте пробився до стадії 1/8 фіналу, де поступився полтавській Ворсклі – 0:1.

У сезоні 2017-2018 рівняни вдруге в історії потрапили до кубкового чвертьфіналу. Після перемог над Агробізнесом – 2:1 та Арсеналом – 1:0 – «червоно-чорні» у Харкові програли кубковий чвертьфінал Шахтарю – 0:4.

Втретє до 1/4 розіграшу Кубка України Верес зумів пройти у поточному сезоні. На своєму шляху команда Юрія Вірта вже перемогла черкаський Дніпро – 5:0, Альянс із Липової Долини – 3:0, Миколаїв – 4:2 та Маріуполь – 1:0.