Кращим бомбардиром Першої ліги Чемпіонату Рівненської області сезону 2020 року став нападник ОДЕКа Микола Гайдучик, який відіграв усі 12 поєдинків своєї команди і провів у них 13 голів (середня результативність – 0,93 м’яча за матч). У минулому сезоні змагання кращих голеадорів головного дивізіону Рівненщини також виграв Гайдучик. Тоді нападник захищав кольори ФК “Малинськ” і в 20 зустрічах засмучував голкіперів суперника 21 раз (середня результативність – 1,05).

Загалом, на полі форвард ОДЕКа провів 529 хвилин і забивав гол з інтервалом у 41-у хвилину (для порівняння – в минулому сезоні для цього йому потрібно було майже 72 хвилини). Один м’яч Гайдучик провів із пенальті, відповідно, з гри – 12 м’ячів або 92,31%.

ТОП рейтингу кращих бомбардирів Першої ліги 2020
м  Гравець Команда Голи З пенальті
1 Гайдучик Микола ОДЕК (Оржів) 13 (1)
2 Кір’ях Віктор “Коливань” (Клевань) 11 (1)
3 Газицький Віктор ОДЕК (Оржів) 7
4-5 Козяр Леонід “Коливань” (Клевань) 6
4-5 Фесенко Андрій ОДЕК (Оржів) 6
6 Баранов Дмитро “Коливань” (Клевань) 6 (1)
7-8 Малиновський Олександр ФК “Садове” 5
7-8 Стельмащук Тарас “Аграрій” (Гоща) 5
9 Гребень Станіслав ФК “Садове” 5 (1)
10-11 Ющук Борис “Калина” (Бугрин) 4
10-11 Окерешко Микола “Случ” (Березне) 4 (1)
12 Царьов Вадим “Аграрій” (Гоща) 4 (2)
Повний рейтинг авторів голів у Першій лізі 2020!

Якщо брати до уваги індивідуальні бомбардирські досягнення гравців різних команд у Чемпіонаті області в XXI столітті, то результат Миколи Гайдучика у сезоні 2020 року – один з найгірших. Лише у 2009 році Анатолій Борейчук з “Маяка” забив менше, а саме 12 голів, щоправда у 18 іграх. По 14 забивали Віктор Оніщук з “Водника” у 2007 році та Володимир Гайдук із ФК “Гоща-АМАКО” у 2015 році.

За відносним показником (кількість м’ячів поділена на максимально можливу кількість матчів у сезоні) цьогорічний результат Гайдучика дозволяє йому ділити 9-10 місця з Олександром Довгальцем зразка 2000 року. Тоді гравець здолбунівського “Металіста” за 26 можливих поєдинків провів 28 голів (0,93 м’яча за матч).

Микола Гайдучик став четвертим гравцем в новітній футбольній історії Рівненщини, котрому вдалося двічі вигравати бомбардирські перегони у головному дивізіоні. До цього таке досягнення підкорялося Олександру Довгальцю (2000 і 2003 роки, “Металіст” – “Локомотив” Здолбунів), Віталію Бриксі (2013 і 2016 роки, відповідно, “Енергія” Володимирець і ФК “Малинськ”), Володимиру Гайдуку (2015 і 2018 роки, відповідно, ФК “Гоща-АМАКО” і ФК “Садове”). Також нападник – третій футболіст, який забивав найбільше у складі двох різних команд.

А рекордну кількість разів – три – звання кращого бомбардира Чемпіонату Рівненщини отримував Віктор Газицький (2010-2011, 2014 роки, перший раз в складі – рівненського “Хіміка” та два останні – виступаючи за оржівський ОДЕК). Микола Гайдучик у двох останніх Чемпіонатах Рівненщини повторив інше досягнення свого нинішнього партнера – виграв перегони бомбардирів два сезони поспіль.

Кращі бомбардири Чемпіонатів Рівненської області 2003-2020

У Першій лізі – 2020 гравці оформили один пента-трик (Микола Гайдучик), два хет-трики (той же Гайдучик та Станіслав Гребень) і 18 дублів. Найшвидше забивав у ворота суперника два м’ячі Андрій Фесенко, для цього форварду ОДЕКа в домашній зустрічі проти “Коливаня” достатньо було лише 4 хвилини. Найдовше – Віктор Кір’ях, перший і другий м’ячі котрого у виїзній грі клеванського клубу проти “Аграрія” розділяють 72 хвилини.

Серед трьох гравців ФК “Садове”, яки “стріляли дуплетом”, найшвидшим дубль вийшов у Віктора Ніколайчука (14 хвилин у домашній грі проти СФК “Іква”), найдовшим – в Олександра Малиновського (40 хвилин у зустрічі вдома проти “Локомотива”). Для єдиного хет-трика Станіславу Гребеню в Бугрині вистачило 36 хвилин.

Кір’ях Віктор 2 72 “Аграрій” (Гоща) – “Коливань” (Клевань)* – 1:5

Цікаво, Микола Гайдучик в кінці сезону 2019 року в складі ФК “Малинськ” 13 жовтня почав свою гольову серію і вона склала чотири поєдинки, на протязі яких нападник забив відразу 11 голів. Зі стартом Першої ліги – 2020 форвард вже у складі ОДЕКа провів у трьох поспіль матчах 6 м’ячів (19 – 30 серпня). Отож, загальна довжина серії Гайдучика, яка тривала з 13 жовтня 2019 року по 30 серпня 2020 року в Чемпіонатах Рівненської області 2020, включає 7 поєдинків, на протязі якої нападник провів 17 голів.

А найдовша гольова серія серед гравців ФК “Садове” належить Олександру Малиновському. На протязі всіх чотирьох поєдинків, які відбулися з 4 жовтня по 8 листопада і в яких брав участь форвард, він провів у ворота суперників 5 м’ячів. Серія нападника садівчан залишається не перерванною і він цілком може продовжити її у наступному сезоні.

1 thought on “Микола Гайдучик вдруге поспіль виграв перегони бомбардирів у Першій лізі + ВІДЕО